Sukces Pawła Czapiewskiego z Zamościa! Czyżby rozbłyskała kolejna gwiazda lekkoatletyki?

Dwukrotne miejsce na podium mieszkańca Gminy Karsin w XXXV Chojnickich Biegach Strażackich.

Chojnickie Biegi Strażackie to lekkoatletyczne zawody z tradycjami. Swoimi początkami sięgają 1984 roku. Odbywają się w Chojnicach, na dystansie dziesięciu kilometrów. XXXV edycja biegów odbyła się w sobotę 4 maja na nieco dłuższym niż zazwyczaj dystansie, bo aż na 10,7 km. Ukończyły go 147 osób. Wśród nich reprezentant Gminy Karsin Paweł Czapiewski z Zamościa. W mityngu brał udział po raz pierwszy i od razu zakończył zawody z sukcesami. Zajął 1 miejsce w kategorii męskiej 16-19 lat oraz 3 miejsce w kategorii "Strażak" do lat 35. W klasyfikacji ogólnej uplasował się na 23 miejscu. Ma chłopak żyłkę sportowca! O swoich osiągnięciach, mówi tak: "Uprawianie sportu sprawia mi radość, cieszy mnie. Nieważne czy to trening czy właśnie zawody, lecz uważam, że co jakiś czas dobrze jest sprawdzić swoją kondycję i zmierzyć się z innymi zawodnikami. Takie imprezy to nie tylko sam bieg, to również poznawanie ludzi z pasją. Tworzy się wspaniała atmosfera. Na kolejne zawody nie muszę jechać daleko, bo odbędą się w Czersku. Serdecznie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w 1 Borowiackiej Dyszce, która odbędzie się 18 maja." Paweł rozwijaj swoją pasję. Powodzenia na kolejnych sportowych zmaganiach. Trzymamy kciuki!

1 miejsce Pawła Czapiewskiego na podium. Fot. Bożena Fierek.

3 miejsce Pawła Czapiewskiego na podium. Fot. Bożena Fierek.