Archiwum bloga

sobota, 6 października 2018

Programy wyborcze kandydatów na radnych z Komitetu Wyborczego "Razem dla nas"


Komitet wyborczy Razem dla Nas powstał, by odpowiedzieć na Państwa potrzeby i oczekiwania. Pochodzimy z różnych części gminy Karsin, działamy w wielu osobnych obszarach, mamy inną pracę, zainteresowania i pasje, ale połączył nas jeden cel: wprowadzić powiew świeżości w naszej wspólnocie. Samorząd uważamy za demokratyczną przestrzeń, w ramach której każdy może zabrać głos i każdy powinien zostać wysłuchany. W naszym pojęciu nie jest on narzędziem sprawowania władzy, a pełnienia służby przez ludzi dla ludzi, którzy wybrali tych pierwszych w wolnych wyborach. Wasz głos ma siłę dokonywania zmian!


Okręg wyborczy nr 1 - Bąk, Abisynia i Cisewie.

Celina Narloch

Ma 40 lat. Jest mężatką i matką trójki dzieci. Posiada wykształcenie handlowe. Nie należy do żadnej partii politycznej. Od pięciu lat kieruje zespołem ludzi jako kierownik sklepu. Dzięki licznym szkoleniom, udokumentowanym dyplomami i certyfikatem sklepu szkoleniowego, udoskonaliła umiejętności pracy z ludźmi i efektywnego zarządzania zespołem.
Z natury niezwykle pogodna i uparta w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Kobieta„wiecznie uśmiechnięta”. Jest przekonana, że człowiek jest w stanie osiągnąć wszystko, o czym marzy, jeśli tylko włoży w to trochę ciężkiej pracy i wiary w powodzenie zaplanowanego przedsięwzięcia. Najważniejsza jest dla niej rodzina, bo jeśli ma się szczęście posiadania rodziny, niczego więcej nie potrzeba, by cieszyć się życiem. W wolnej chwili sięga po lekturę, aby poszerzyć wiedzę i horyzonty. Kontakt z ludźmi pozytywnie ją nastraja i sprawia, że pozostaje otwarta na potrzeby i problemy innych. Ludzka krzywda nie jest jej obojętna.
Jako radna chciałaby pomagać i wspierać społeczność gminną przede wszystkim w sprawach związanych z organizacją imprez kulturalnych i sportowych.

Okręg wyborczy nr 2 - Borsk i Przytarnia.

Adam Sałata

Ma 36 lat. Jest mężem i ojcem trójki dzieci. Posiada wykształcenie średnie techniczne i pracuje w branży usług hydraulicznych. Dzieciństwo spędził w Wielu. Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wyjechał za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkał w Irlandii i dużo podróżował. Zatęsknił jednak za Polską, którą uważa za bardzo piękny kraj, a w szczególności gminą Karsin, z jej wieloma walorami krajoznawczymi: jeziorami, lasami, rzekami i lotniskiem. Zrozumiał, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, i wrócił do kraju.
Od dziesięciu lat posiada dom w Borsku, gdzie obecnie mieszka z rodziną. Razem prowadzą usługi turystyczne. Uważa, że w ostatnich latach Borsk stał się niepowtarzalnym miejscem, gdzie można uprawiać aktywną turystykę: popływać żaglówką, spłynąć kajakiem po rzece, polatać paralotnią lub szybowcem czy też pojeździć rowerem, a także dobrze zjeść.
Jest zdania, że gmina Karsin dysponuje potężnym potencjałem turystycznym, który obecnie nie jest w pełni wykorzystany. Jako radny chciałby nadrobić te zaległości. Zależy mu na tym, by przyjezdni zauroczyli się okolicą i chcieli tu powrócić ze swoimi znajomymi. Uwielbia kontakt z przyrodą, szczególnie poprzez sporty wodne i jazdę na rowerze. Od kilku lat odbywa zimowe kąpiele w jeziorze z lokalnymi morsami. 

Okręg wyborczy nr 3 - Dąbrowa.

Karina Florek

Jest 40-letnią mieszkanką Dąbrowy. Urodziła się w Dziemianach w wielodzietnej rodzinie rolniczej. Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Od lat pozostaje zawodowo związana z turystyką. Wraz z najbliższymi prowadzi rodzinny biznes, w którym wyznaje zasadę, iż gość musi wyjechać zadowolony z wakacji, ma czuć się na urlopie jak u mamy i wrócić kiedyś w większym gronie.
Tymi samymi przekonaniami kieruje się w swojej dotychczasowej pracy w samorządzie jako radna Rady Gminy Karsin mijającej kadencji. Dlatego też z uwagą wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania mieszkańców swojego sołectwa, organizuje akcje pomocowe dla potrzebujących czy też aranżuje wspólne spędzanie czasu wolnego. Z pasją bierze udział w organizowanych wspólnie z innymi wydarzeniach, takich jak akcje krwiodawstwa czy koncerty. Aktywnie działa w szkolnej radzie rodziców oraz organizacjach turystycznych. Można powiedzieć, że w jej przypadku postawa aktywnego społecznika stanowi tradycję wielopokoleniową, ponieważ jest córką byłego radnego tego samego sołectwa, jednego z inicjatorów rozwoju telefonizacji w gminie Karsin.
W kolejnej kadencji Rady Gminy Karsin chce kontynuować swoją dotychczasową działalność, koncentrując się w dużej mierze na wykorzystaniu walorów przyrodniczych jej sołectwa i nie zapominając przy tym o Mieszkańcach i ich potrzebach.

Okręg wyborczy nr 4 - Górki.

Mirosława Jarząbek

Ma 50 lat. Jest żoną i matką trzech córek. Ukończyła technikum ogrodnicze w Pruszczu Gdańskim. Po ślubie wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne. Obecnie jest na rencie i swój wolny czas poświęca działalności społecznej. Od jedenastu lat jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Górkach, które pod jej kierownictwem zdobyło wiele nagród i prężnie promuje gminę i powiat na terenie całego kraju.
Kobieta, która wszelkim przeciwnościom i trudom potrafi stawić czoła z prawie nadludzką siłą. Zakochana w regionie i niezwykle zdeterminowana w promowaniu kultury kaszubskiej. Czuje się zrealizowana, ale głowę ma pełną wciąż nowych pomysłów.
Udział w wyborach uważa za obowiązek obywatelski, a angażowanie się w sprawy ważne dla sąsiadów dalszych i bliższych za niezwykle istotne, bo nie każdy głos ma siłę przebicia i dlatego trzeba go wesprzeć.

Okręg wyborczy nr 5 - Karsin Wybudowanie.

Grzegorz Borowski

Ma 55 lat. Spełnia się w roli męża oraz ojca piątki dzieci: trzech córek i dwóch synów. Z wykształcenia oraz zamiłowania rolnik. Od wielu lat zaangażowany w życie społeczne.Zasiada w Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Czersku. Dba o dobro rolników w Pomorskiej Izbie Rolniczej oraz organizacji Kółek Rolniczych w Karsinie i Gdańsku. Należy również do Rady Sołeckiej w Karsinie, a przez ostatnie cztery lata miał zaszczyt pełnić funkcję radnego Rady Gminy Karsin.
Człowiek z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Wierny patriota, którego motto życiowe brzmi „Bóg, Honor, Ojczyzna”. (Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko zawsze jest na swoim miejscu).
Mówi: „Jeśli dostanę szansę w postaci Waszego poparcia w wyborach, będę dążył do tego,aby Gmina stanowiła jedność – miejsce, w którym zostanie wysłuchany głos każdego z osobna – oraz żeby jej Mieszkańców nie dzielono na lepszych i gorszych”.

Okręg wyborczy nr 6 - Karsin ulice: Długa nr 1-27 i 2-46, Kolejowa, Podleśna, Wrzosowa, Nagajewo, Sosnowa, Brzozowa, Cisewie nr 2, 4, 6, 8, 10, 12, 36, i 38, Dębowiec, Kąty, Miedzno, Mniszek.


Beata Synak

Ma 41 lat. W 2004 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku „pedagogika resocjalizacyjna”. Kobieta wulkan z niespotykanym poczuciem humoru i niezwykle pozytywnym usposobieniem. Niebojąca się wyzwań i trudnych sytuacji. Obecnie pracuje jako kierowca zawodowy w firmie ROBUS. Od kilku lat wraz z córkami zaangażowana jest w działalność Zespołu Tańca Nowoczesnego „Paradise” oraz scholki parafialnej.
Studia, praca i pasje uczyniły z niej osobę silną, niezależną i otwartą na nowe doświadczenia i znajomości. Uwielbia miejsce, w którym mieszka i żyje, w związku z czym chciałaby działać na jego rzecz.

Okręg wyborczy nr 7 - Karsin ulice: Dworcowa, Krótka, Kwiatowa, Polna, Poprzeczna, Rozalii Narloch, Słoneczna, Wiśniowa, Tęczowa.


Bernadeta Karcz

Ma 57 lat. Jest mężatką i matką dwójki dzieci: Eweliny i Bartłomieja. Pochodzi z Czapiewic, gdzie wychowywała się w wielodzietnej rodzinie jako najstarsza córka. Ma siedmioro rodzeństwa. Jej rodzice prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne oraz mieli pracę etatową, chcąc zapewnić godne życie i wykształcenie wszystkim dzieciom. Obecnie wszyscy wiodą ustabilizowane życie prywatne i zawodowe.
Uczyła się w szkole zawodowej w zawodzie krawca damskiego oraz ukończyła liceum ekonomiczne w Chojnicach. Pracowała m.in. jako krawcowa oraz na stanowisku kulturalno- oświatowym. W 1990 roku zdecydowała się na profesję księgowej, podejmując studia z rachunkowości i finansów. W 1994 roku zaczęła pracę jako główna księgowa w firmie z branży przetwórstwa rybnego, a w 2002 roku otworzyła własne biuro rachunkowe. Obecnie jej biuro obsługuje ok. 100 firm z gminy Karsin i gmin ościennych.
Wraz z mężem, córką, synem, zięciem i synową tworzy wspierającą się i szczęśliwą rodzinę. Uwielbia kwiaty i pracę w ogrodzie. Interesuje się również modą i wystrojem wnętrz.

Okręg wyborczy nr 8 - Karsin ulice: Długa 29-137, 48-186, Cisewska, Na Skarpie.

Danuta Hapka

Niezwykle energiczna, uśmiechnięta i otwarta na ludzi 36-latka. Prywatnie mama nastoletniej Julki. Od urodzenia mieszkanka Karsina. Skończyła studia kierunkowe na wydziale fizjoterapii. Z zamiłowania do ziemi uzyskała również tytuł technika rolnika. Na co dzień pracuje z oso-bami z dysfunkcjami narządu ruchu. Prowadzi również zajęcia grupowe na sali gimnastycznej w Karsinie, które mają służyć profilaktyce dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jest osobą o naprawdę wielkim sercu i pozytywnym nastawieniu do życia. Kobieta zadowolona, uśmiechnięta i szczęśliwa, nawet „gdy pada deszcz”. Nie zrażają jej żadne przeciwności losu czy drobne niepowodzenia. Miłośniczka kryminałów i filmów komediowych. Uwielbia spotkania z przyjaciółmi i dobry humor.
Wychodzi z założenia, że doceniając drugiego człowieka, doceniasz sam siebie! Taką maksymą zobowiązuje się kierować jako radna gminy Karsin.

Okręg wyborczy nr 9 - Karsin ulice: Długa 139 - do końca, 188 - do końca, Lipowa, 4 Marca, Ogrodowa, Parkowa, Pogodna, Strażacka, Świerkowa, Zamkowa.

Rafał Cierzan

Ma 33 lata.  Mieszka i pracuje w Karsinie. W latach 1999–2002 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku, do klasy o profilu biologiczno-chemicznym, co skłoniło go do wyboru studiów o kierunku ogrodniczym. W 2008 roku na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie z wynikiem bardzo dobrym uzyskał tytuł magistra inżyniera ogrodnictwa o specjalizacji „rośliny ozdobne”. Wybór takiej drogi zawodowej był dla niego rzeczą naturalną, ponieważ wychował się w rodzinie ogrodników. Podczas studiów reprezentował z sukcesami swoją uczelnię w sekcji wioślarskiej i pływackiej. Brał czynny udział w samorządzie studenckim i angażował się w akcje społeczne i charytatywne. W roku 2009 rozpoczął studia zaoczne II stopnia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym na kierunku „architektura krajobrazu”. W 2012 roku na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa zdobył tytuł magistra inżyniera architektury krajobrazu.  
Rośliny od zawsze były jego pasją, dlatego wspólnie z rodzicami prowadzi rodzinną firmę ogrodniczą, która działa w branży już od trzech pokoleń. Po zakończeniu edukacji postanowił zmodernizować i rozbudować firmę, miedzy innymi dzięki środkom z Unii Europejskiej. Jego kolejnym zamiłowaniem jest triathlon (sport, który wymaga od zawodnika wiele dyscypliny i samozaparcia). Od kilku lat osiąga bardzo dobre wyniki na terenie całej Polski. Jak sam mówi, jest to dla niego świetna odskocznia od trudów pracy i dnia codziennego.
Ceni sobie pracowitość, uczciwość oraz szacunek do drugiego człowieka. Prywatnie jest szczęśliwym tatą dwójki dzieci. 

Okręg wyborczy nr 10 -  Osowo Wieś, Niebo, Ostrzy Wilk, Osowo-Wybudowanie.

Paulina Struczewska

Ma 35 lat. Jest kochającą żoną i matką dwójki dzieci. Wielką miłością darzy też zwierzęta i literaturę. Jest zdeterminowana i dąży do wyznaczonych sobie celów.Pozostaje wierna swoim przekonaniom. Angażuje się w losy sołectwa i szkoły podstawowej w Osowie jako radna sołecka i przewodnicząca jednej trójek klasowych. Osoba nietuzinkowa z mnóstwem oryginalnych pomysłów. Znajomi mówią o niej, że jest wierną i bardzo cierpliwą przyjaciółką, która nawet nocą wyrwana ze snu nikomu nie odmówi pomocy.
Swoje kandydowanie do rady uzasadnia tym, że w Osowie wciąż za mało się dzieje jak na miejscowość z tak dużym potencjałem zarówno gospodarczym, jak i krajobrazowym. 

Okręg wyborczy nr 11 -  Ameryka, Białe Błoto, Osówko, sołectwo Zamość.

Irena Miloch

Ma 51 lat. Urodziła się w Czersku. Dzieciństwo spędziła na Joninach, a od 1989 roku mieszka w Osowie, z którym jest emocjonalnie związana. Jak sama mówi, to najlepsze miejsce do życia, przede wszystkim dzięki życzliwym ludziom, którzy ją otaczają. Lokalną społeczność tworzą ludzie otwarci, chętni do pomocy i dobrze nastawieni do drugiego człowieka. Zawodowo od lat związana jest z przedsiębiorstwem SYLVA Sp. z.o.o. W sferze prywatnej jest zadowoloną z życia żoną i matką dwójki dorosłych już dzieci: Karoliny i Artura. 
To domatorka z wielkim sercem i ogromną potrzebą dbania o rodzinę. A przy tym pasjonatka czytania książek, spacerów, kwiatów i gotowania dla najbliższych, bo – jak przyznaje – „nic tak nie smakuje jak jedzenie doprawione miłością do bliskich”.
Według niej niezmiernie ważne jest branie czynnego udziału w wyborach, jak i w podejmowaniu decyzji dotyczących gminy i spraw z nią związanych. Na udział w wyborach zdecydowała się po to, żeby Mieszkańcy Ameryki, Białych Błot, Osówka i sołectwa Zamość mieli swój wyraźny głos w radzie, a ich wnioski i postulaty były realizowane. 

Okręg wyborczy nr 12 - Wdzydze Tucholskie.

 Marcin Lorek

Ma 28 lat. Od pokoleń jego rodzina związana jest z miejscowością Wdzydze Tucholskie. Po ukończeniu technikum w Gdańsku zaczął pracować jako mechanik samochodowy. Obecnie jest murarzem w firmie rodzinnej, więc doskonale wie, co znaczy ciężka praca. Dodatkowo uczestniczy w podejmowaniu decyzji związanych z firmą.
W czasie wolnym podróżuje, bo jest zdania, że taka forma aktywności poszerza horyzonty, a cały czas stara się rozwijać. Pływa kajakiem, korzystając z niezwykłych możliwości, jakie oferują Kaszuby, oraz słucha i promuje muzykę reggae. Jest współzałożycielem Lama Sound System, a od 2015 roku pomaga przy organizacji festiwalu reggae. Od wielu lat systematycznie oddaje krew, bo głęboko wierzy, że małymi gestami można zmieniać świat na lepsze. 
Jakiś czas temu stanął przed dylematem: pozostać w naszej małej ojczyźnie czy wyemigrować. Zdecydował, że zostaje. Chce, by podobną decyzję podjęło więcej młodych ludzi. Twierdzi jednak, że aby tak się stało, głos młodych musi zostać wysłuchany, a ich potrzeby – zrealizowane. Jedyną na to szansą jest dopuszczenie ich do podejmowania decyzji. Jako radny chciałby być właśnie rzecznikiem młodego pokolenia.

Okręg wyborczy nr 13 - Wiele ulice: Główna, Górska, Jana Pawła II, Kościerska, Ks. Prymasa Wyszyńskiego, Krótka, Leśna, 3 Maja, Pogodna, Polna, Wicka Rogali, Widokowa, Sosnowa, Przydół.

Piotr Pryba

Ma 44 lata. Przez całe życie mieszkał na terenie gminy Karsin. Ma żonę i trójkę dzieci: Dawida, Magdalenę i Michała. Z wykształcenia jest technikiem technologii drewna. Pracuje w firmie SYLVA Sp. z o.o. na stanowisku kierownika działu impregnacji i suszenia drewna.
Uwielbia sport i jest zagorzałym kibicem. Lubi łowić ryby, zbierać grzyby i pracować w ogrodzie. Jego pasją są też literatura oraz historia (od starożytności po czasy nowożytne). Jest aktorem teatru amatorskiego działającego przy Domu Kultury w Wielu oraz szafarzem nadzwyczajnym w parafii św. Mikołaja w Wielu.

Okręg nr 14 - Wiele ulice: Chełmicka, Książąt Pomorskich, Ks. Pułkownika Wryczy, Pocztowa oraz Chojny, Jeżewo, Rogalewo, Robaczkowo, Wiele-Abisynia, Wiele-Wybudowanie.

Stanisław Mączyński

Ma 63 lata. Jest emerytowanym wojskowym. Ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Radiotechniczną, Uniwersytet Opolski (kierunek matematyczno-chemiczno-fizyczny; absolutorium) oraz wiele kursów specjalistycznych, m.in. Wyższy Kurs Doskonalenia Oficerów, kursy językowe, kursy związane z wykonywaniem obowiązków służbowych na odpowiednich szczeblach technicznych, operacyjnych i dowódczych. W swojej karierze wojskowej pracował na różnych stanowiskach służbowych związanych z techniką, szkoleniem, pracą bojową, sztuką operacyjną i dowodzeniem w Siłach Powietrznych RP. W czasie pokoju pełnił dyżury bojowe w celu obrony powietrznej rubieży RP. Za swoją służbę był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami resortowymi i państwowymi.
Lubi czytać książki, jeździć na rowerze, pływać, zbierać grzyby i wędkować, w szczególności spod lodu. Jednym słowem kocha kontakt z naturą.
Zdecydował się na start w wyborach, ponieważ od lat związany jest z Wielem i chce zaangażować  się w rozwój swojej miejscowości, jak i całej gminy.

Okręg wyborczy nr 15 - Wiele ulice: Dąbrowska, Jeziorna, Hieronima Derdowskiego, Źródlana, Bekasewo, Będomin, Biała Góra, Mrówkowo, Piątkowo.


Kamila Cierzan Czapiewska

Z zawodu jestem pedagogiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, z zamiłowania społecznikiem, a z pasji florystką. W tegorocznych wyborach samorządowych ubiegam się o mandat wójta gminy Karsin. Liczę, że obdarzą mnie Państwo swym zaufaniem.
Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku, kierunkowe studia podyplomowe, w tym z zarządzania oświatą, oraz liczne kursy rozwojowe. Wysiłek włożony w kształcenie moich podopiecznych zaowocował licznymi wyróżnieniami: nagrodami Dyrektora Szkoły, Starosty Chojnickiego, a także Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jestem laureatką plebiscytu Radny na Medal oraz Osobowość Roku. Od 2014 roku zasiadam w Radzie Gminy Karsin, pełniąc w niej dodatkowo funkcję członka Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu. W ciągu ostatnich lat bacznie obserwuję działalność lokalnego samorządu jako obywatelka i radna. Zdobyte doświadczenie sprawia, że znam się na prawie samorządowym i finansach gminy, a także wiem o najpilniejszych potrzebach i oczekiwaniach jej Mieszkańców.
Uważam, że człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu. Dlatego też od wielu lat jestem organizatorką i współorganizatorką rozmaitych inicjatyw społecznych, takich jak akcje krwiodawstwa, Białe Soboty, akcje wigilijne czy też – realizowane od kilku lat z powodzeniem – Wielewskie Mikołajki. Od dawna współpracuję z takimi organizacjami jak DKMS czy dawca.pl, namawiając innych do dawania dobra. Jako wójt gminy Karsin chciałabym, aby inicjatyw dla dobra społecznego było jak najwięcej, dlatego też deklaruję wsparcie dla ludzi chcących służyć innym i sama chcę im służyć, dbając o naszą infrastrukturę czy bezpieczeństwo. Zależy mi także na tym, by urząd był przyjazny dla Mieszkańców, a stosunki między tzw. władzą – czyli w moim pojęciu ludźmi wybranymi do służby innym – a społecznością oparte na równości i szacunku.
Prywatnie jestem żoną i matką trójki dzieci. Śledzę ich rozwój od pierwszych chwil i wiem, jakie mają potrzeby oraz czego pragną. W połączeniu z doświadczeniem pedagogicznym sprawia to, że dobrze rozumiem – a także podzielam – oczekiwania dzieci i młodzieży z gminy Karsin. Jako wójt postawię na oświatę i rozwinę ofertę kulturalną samorządu, tak by każdy znalazł w niej coś dla siebie. Moją wielką pasją jest też florystyka, stąd nieobca mi jest troska o wygląd gminy. Ważne, by podnieść jej estetykę, co bezpośrednio przełoży się na nasze odczucia jako jej Mieszkańców. Ładna, estetyczna okolica na pewno zwróci także uwagę turystów, których obecność wpływa na kondycję gospodarczą naszej wspólnoty. 

Źródło: Materiały prasowe/informacje wyborcze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz